مجموعه آهنگ شاد بهاری بی کلام

مجموعه آهنگ شاد بهاری بی کلام

 

 • چرا ما عاشق موسیقی هستیم؟

محققان در حال کشف چگونگی تأثیر موسیقی بر مغز هستند و به ما کمک می کند تا قدرت عاطفی و اجتماعی واقعی آن را درک کنیم. من هنوز زمانی را به یاد دارم که اولین مجموعه آهنگ شاد بهاری بی کلام را شنیدم چیزی در مورد شعر، ملودی نمیدانستم و بعد از سوال های متوالی تازه به عمق ماجرا متوجه شدم.


خرید اشتراک مردمک


کدام یک از ما داستان مشابهی درباره مجموعه آهنگ شاد بهاری بی کلام یا همان آهنگ مورد علاقه که ما را تحت تأثیر قرار داده است نداشته باشد؟ خواه شرکت در کنسرت، گوش دادن به رادیو یا آواز خواندن زیر دوش چیزی در موسیقی وجود دارد که می تواند ما را سرشار از احساسات کند از شادی گرفته تا غم.

مجموعه آهنگ شاد بهاری بی کلام یا بعبارتی دیگر موسقی به گونه‌ای بر ما تأثیر می‌گذارد که صداهای دیگر بر ما تأثیر نمی‌گذارند و اکنون سال‌هاست که دانشمندان می‌پرسند چرا؟ در حال حاضر آنها در نهایت شروع به یافتن برخی از پاسخ ها می کنند با استفاده از فناوری fMRI، آنها کشف می‌کنند که چرا موسیقی می‌تواند چنین احساسات قوی را القا کند و ما را محکم به دیگران پیوند دهد.

پرفسور سلیم پور، عصب شناس دانشگاه مک گیل که کار تحقیق و تاثیر موسیقی بر روی مغز مطالعه می کند می گوید: «موسیقی بر مراکز عاطفی عمیق در مغز تأثیر می گذارد. «تن صدای واحد به خودی خود واقعاً لذت بخش نیست. اما اگر این صداها در طول زمان به نوعی سازماندهی شوند، به طرز شگفت انگیزی قدرتمند است.”


آهنگ شاد بهاری بی کلام


 • چگونه مجموعه آهنگ شاد بهاری بی کلام مغزمان را تحت تاثیر قرار می دهد

دکتر سلیم پور در یکی از مطالعاتش به همراه همکارانش، شرکت کنندگان را به دستگاه fMRI متصل کردند و فعالیت مغز آنها را در حین گوش دادن به یک قطعه موسیقی مورد علاقه ثبت کردند در طول لحظات اوج احساسی در آهنگ‌هایی که شنوندگان شناسایی می‌کنند دوپامین در هسته اکومبنس منتشر می‌شود ساختاری در اعماق بخش قدیمی‌تر مغز انسان.

دکتر سلیم پور می‌گوید: «این یک مشکل بزرگ است، زیرا دوپامین با پاداش‌های بیولوژیکی مانند غذا خوردن و رابطه جنسی آزاد می‌شود.» همچنین با داروهای بسیار قوی و اعتیادآور مانند کوکائین یا آمفتامین ها منتشر می شود.

بخش دیگری از مغز وجود دارد که دوپامین ترشح می کند درست قبل از آن لحظات احساسی اوج در یک آهنگ، احتمالاً لذت پیش‌بینی از آشنایی با آهنگ ناشی می‌شود شما خاطره‌ای از آهنگی که در گذشته از آن لذت می‌بردید در مغزتان جاسازی شده است و نقاط بالایی را که در راه است پیش‌بینی می‌کنید. این انتظار و لذت، ترکیبی قوی است، ترکیبی که نشان می‌دهد ما از نظر بیولوژیکی برای گوش دادن به مجموعه آهنگ شاد بهاری بی کلام مورد علاقه خود حرکت می‌کنیم.

اما وقتی چیزی را که قبلاً نشنیده‌ایم دوست داشته باشیم چه اتفاقی در مغز ما می‌افتد؟ سلیم پور برای پی بردن به این موضوع دوباره گروهی را به دستگاه های fMRI وصل کرد. اما این بار او از شرکت‌کنندگان خواست به آهنگ‌های نا آشنا گوش دهند و مقداری پول به آنها داد و به آنها دستور داد که آن را برای هر موسیقی که دوست دارند خرج کنند.

هنگام تجزیه و تحلیل اسکن مغز شرکت کنندگان او متوجه شد که وقتی آنها از یک آهنگ جدید به اندازه کافی برای خرید آن لذت بردند دوباره دوپامین در هسته اکومبنس منتشر شد. اما او همچنین متوجه افزایش تعامل بین هسته اکومبنس و ساختارهای بالاتر قشر مغز شد که در تشخیص الگو حافظه موسیقی و پردازش عاطفی نقش دارند.

این یافته به او پیشنهاد کرد که وقتی مردم به موسیقی نا آشنا مانند مجموعه آهنگ شاد بهاری بی کلام گوش می‌دهند مغز آنها صداها را از طریق مدارهای حافظه پردازش می‌کند و به دنبال الگوهای قابل تشخیصی می‌گردد تا به آنها کمک کند تا پیش‌بینی کنند که آهنگ به کجا می‌رود. اگر موسیقی بیش از حد خارجی باشد پیش بینی ساختار آهنگ دشوار خواهد بود و مردم آن را دوست نخواهند داشت.

به این معنی که هیچ ضربه دوپامینی وجود ندارد اما اگر موسیقی یا مجموعه آهنگ شاد بهاری بی کلام دارای برخی ویژگی‌های قابل تشخیص باشد شاید یک ضرب آهنگ آشنا یا ساختار ملودیک، مردم به احتمال زیاد می‌توانند اوج احساسی آهنگ را پیش‌بینی کنند و از آن لذت بیشتری ببرند ضربه دوپامین ناشی از تایید پیش‌بینی‌های آن‌ها یا نقض جزئی به روش‌های جذاب است.


فروشگاه مردمک راستی می توانید آخرین اخبار و تخفیفات را از طریق تلگرام و اینستاگرام مشاهده نمائید. برای عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام مردمک روی آن کلیک کنید. همچنین فیلم ها با کیفیت های مختلف در یوتیوب هم قرار دارد.

1 دیدگاه برای مجموعه آهنگ شاد بهاری بی کلام

دیدگاه خود را بنویسید
 1. محمد صمدی کاربر سایت

  چقدر عالی🤩🤩

  • مدیر سایت مدیریت

   درود بر شما

 • توضیحات محصول را به خوبی بخوانید و در صورت نیاز به راهنمایی از بخش کاربری و سیستم تیکت استفاده نمایید.
 • تنها راه پشتیبانی محصولات سیستم تیکت و واتساپ می باشد.
 • برای دریافت آخرین نسخه محصولات و دسترسی همیشگی به محصولات خریداری شده حتما در سایت عضو شوید.
 • پرداخت از طریق درگاه بانکی انجام می شود در غیر این صورت با ما تماس بگیرید.
 • در صورت نیاز به سفارشی سازی و تغییرات در این محصول ، لطفا از بخش پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.