حرفه ای ترین اکشن روتوش برای فتوشاپ

حرفه ای ترین اکشن روتوش برای فتوشاپ

مخصوص عکس های مدلینگ، پرتره، عروسی

 

اکشن روتوش برای فتوشاپ به شما این امکان را می دهد که فرآیند ویرایش خود را بهبود ببخشید و در وقت خود صرفه جویی کنید و تصاویر خود را با چند کلیک بهبود ببخشید. روش ساده و سریع برای روتوش پوست، سیاه و سفید کردن عکس های مدلینگ، عروسی، پرتره می باشد. استفاده از اکشن روتوش برای فتوشاپ هست که به عکس های شما جلوه ای حرفه ای می دهد و نتایج حرفه ای را به همراه دارد.


خرید اشتراک ویژه


اکشن روتوش برای فتوشاپ، یکی از ابزارهای قدرتمند فتوشاپ است که به شما این امکان را می‌دهد تا کارهای تکراری و پیچیده را با یک کلیک انجام دهید. اکشن فتوشاپ مجموعه‌ای از دستورات و تنظیمات فتوشاپ است که به صورت خودکار اجرا می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد که یک سری از کارهای خود را با یک کلیک انجام دهید.

 

برای ایجاد یک اکشن روتوش برای فتوشاپ، می‌توانید به صورت زیر عمل کنید:

1. باز کردن پنل اکشن: برای باز کردن پنل اکشن می‌توانید به منوی “Window” در فتوشاپ رفته و سپس “Actions” را انتخاب کنید.

2. ضبط اکشن: برای ضبط یک اکشن باید کارهای مورد نظر خود را در فتوشاپ انجام دهید. سپس، در پنل اکشن، روی دکمه “Create new action” کلیک کنید و یک نام برای اکشن خود تعیین کنید. سپس، روی دکمه “Record” کلیک کنید تا فتوشاپ شروع به ضبط اکشن شما کند. هر کاری که در فتوشاپ انجام دهید، به صورت خودکار در اکشن شما ضبط می‌شود.

3. پایان ضبط: برای پایان ضبط اکشن، می‌توانید روی دکمه “Stop playing/recording” در پنل اکشن کلیک کنید.

4. استفاده از اکشن: برای استفاده از حرفه ای ترین اکشن روتوش برای فتوشاپ، می‌توانید آن را انتخاب کرده و سپس روی دکمه “Play” در پنل اکشن کلیک کنید. فتوشاپ به صورت خودکار کارهای ضبط شده در اکشن را اجرا خواهد کرد. از حرفه ای ترین اکشن روتوش برای فتوشاپ می‌توانید برای انجام کارهای مختلفی مانند تغییر اندازه تصویر، اعمال فیلترها، تنظیمات روشنایی و کنتراست و …

 

اکشن روتوش برای فتوشاپ کجا قرار دارد؟

اگر دنبال این جواب هستید همین الان فتوشاپ را باز کنید و به تب “Window” در نوار منوی بالا بروید. سپس بر روی “گزینه اکشن”در تب بازشو کلیک کنید تا پنل اکشن برای شما ظاهر می شود یا همچنین می توانید از کلیدهای ترکیبی Alt+F9 استفاده کنید.

فتوشاپ یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای ویرایش تصویر و طراحی گرافیکی است که توسط شرکت Adobe Systems توسعه داده شده است. با استفاده از فتوشاپ، کاربران می‌توانند تصاویر خود را ویرایش، ترمیم، تغییر اندازه دهی، افزودن افکت‌های ویژه و… انجام دهند. همچنین طراحان گرافیکی با استفاده از فتوشاپ می‌توانند طرح‌های گرافیکی خود را طراحی و ویرایش کنند. فتوشاپ یکی از پرکاربردترین نرم‌افزارها در صنعت طراحی گرافیکی، تبلیغات و فیلم‌سازی است.


فیلم آموزشی اکشن روتوش پوست


چگونه از اکشن روتوش برای فتوشاپ استفاده کنم؟

1. مرحله اول : ابتداء با دانلود اکشن روتوش برای فتوشاپ؛ آن را از حالت فشردگی خارج نمائید و اگر دقت نمائید در داخل پوشه ی آن فایلی با فرمت ATN قرار دارد که می بایست در مسیر زیر کپی کنید و اگر مسیر را پیدا نکردید روی آن دابل کلیک نمائید.

C:Program Files/AdobePhotoshop/PresetsPhotoshop/Actions

2. مرحله دوم : نرم‌افزار فتوشاپ را باز کنید.

3. مرحله سوم : تصویری را که مدنظر شماست را در فتوشاپ باز کنید تا به محیط فتوشاپ فراخوانی شود.

4. مرحله چهارم : کلید F9 را از صفحه کلید بفشارید تا پنل اکشن‌ها باز شود.

5. مرحله پنجم : روی مثلث کوچکی که در سمت راست و بالای پنل اکشن‌ها وجود دارد کلیک کنید تا یک منو ظاهر شود.

6. مرحله ششم : از منوی ظاهر شده روی گزینه‌ی “Load Actions” کلیک نمائید و سپس به مسیری از کامپیوترتان که فایل اکشن که در آن قرار دارد بروید و سپس پس از انتخاب فایل بر دکمه‌ی Load کلیک کنید.

7. مرحله هفتم : اکنون در پنل اکشن و از میان لیست اکشن‌های موجود اکشن روتوش برای فتوشاپ را انتخاب کنید و بر روی آیکون Play در قسمت پائین پنل اکشن یک بار کلیک کنید.

8. مرحله هشتم : در پایان چند دقیقه صبر کنید تا تمام مراحل اکشن از ابتدا تا انتها بصورت اتوماتیک اجرا شوند.

اکشن روتوش برای فتوشاپ، به عنوان یکی از قابلیت‌های پرکاربرد این نرم‌افزار به شما این امکان را می‌دهد تا یک سری از فیلترها، تنظیمات و عملیات را که در پردازش تصویر خود استفاده می‌کنید، ذخیره کنید و در آینده با یک کلیک، همه این تنظیمات و عملیات را به تصاویر دیگری نیز اعمال کنید. این کار، زمان‌بری را بسیار کاهش می‌دهد و به شما این امکان را می‌دهد که به سرعت و با دقت بیشتری، تصاویر خود را ویرایش کنید.

برای ساخت حرفه ای ترین اکشن روتوش برای فتوشاپ، شما می‌توانید به قسمت Actions در پنجره‌ی Layers مراجعه کنید و با کلیک بر روی دکمه‌ی Create new action، یک اکشن جدید ایجاد کنید. سپس با انجام هر کاری که می‌خواهید در این اکشن انجام شود، روی دکمه‌ی Record کلیک کرده و تمامی تنظیمات و عملیات خود را انجام دهید. در نهایت با کلیک بر روی دکمه‌ی Stop recording، اکشن شما ذخیره می‌شود و شما می‌توانید آن را برای تصاویر دیگری نیز استفاده کنید.

 

برای ویرایش عکس در فتوشاپ، می‌توانید از ابزارها و فیلترهای مختلفی که در این نرم‌افزار قرار دارد استفاده کنید. در ادامه چند نکته کلیدی برای ویرایش عکس در فتوشاپ آمده است:

۱. باز کردن عکس: برای ویرایش یک عکس در فتوشاپ، ابتدا باید آن را باز کنید. برای این کار، به File > Open مراجعه کنید و عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید.

۲. ابزارهای اصلی: فتوشاپ بیش از ۲۰۰ ابزار مختلف دارد که می‌توانید برای ویرایش عکس‌های خود استفاده کنید. ابزارهای اصلی شامل ابزارهای انتخاب، قلم، رنگ، فرش، لایه و فیلترهای مختلف است.

۳. ویرایش رنگ: با استفاده از ابزار رنگ، می‌توانید رنگ‌های مختلف را برای عکس خود انتخاب کنید. همچنین با استفاده از فیلترهای مختلف، می‌توانید تصاویر خود را به سبک های مختلفی مانند سیاه و سفید، سیاه و سفید با جزئیات رنگی، نویز و… تبدیل کنید.

۴. اضافه کردن متن: با استفاده از ابزار متن، می‌توانید متن‌های مختلفی را برای تصاویر خود اضافه کنید. همچنین با استفاده از ابزارهای مختلف قلم، می‌توانید قلم‌های مختلفی را برای متن خود انتخاب کنید.

۵. ذخیره تصویر: بعد از انجام ویرایش‌های مورد نظر، باید تصویر خود را ذخیره کنید. برای این کار، به File > Save As مراجعه کنید و فرمت مورد نظر خود را برای ذخیره تصویر انتخاب کنید.

 

 

پلاگین‌های مهم و کاربردی فتوشاپ

پلاگین‌های فتوشاپ، ابزارهایی هستند که به کاربران این نرم‌افزار کمک می‌کنند تا بتوانند برای ویرایش تصاویر و طراحی گرافیکی خود از قابلیت‌های بیشتری بهره‌مند شوند. در واقع، پلاگین‌های فتوشاپ، توسط شرکت‌های مختلف و توسعه‌دهندگان مستقل ساخته شده‌اند و می‌توانند به صورت جداگانه یا به صورت بسته‌هایی از چندین پلاگین ارائه شوند.

 

نمونه‌هایی از پلاگین‌های فتوشاپ عبارتند از:

۱. Nik Collection: یکی از محبوب‌ترین پلاگین‌های فتوشاپ است که شامل ۷ پلاگین مختلف برای ویرایش تصاویر است. این پلاگین‌ها شامل ابزارهایی برای تنظیم رنگ، تنظیم کنتراست، اعمال افکت‌های ویژه و… هستند.

۲. Topaz Labs: یکی دیگر از پلاگین‌های معروف فتوشاپ است که شامل بیش از ۲۵ پلاگین مختلف برای ویرایش تصاویر است. این پلاگین‌ها شامل ابزارهایی برای تنظیم رنگ، تنظیم کنتراست، اعمال افکت‌های ویژه و… هستند.

۳. Alien Skin Exposure: یک پلاگین قدرتمند برای ویرایش تصاویر است که شامل ابزارهایی برای تنظیم رنگ، تنظیم کنتراست، اعمال افکت‌های ویژه و… هستند. این پلاگین قابلیت اتصال به فتوشاپ را دارد و به کاربران امکان می‌دهد تا به راحتی به تصاویر خود افکت‌های ویژه اضافه کنند.

۴. ON1 Photo RAW: یکی دیگر از پلاگین‌های قدرتمند فتوشاپ است که شامل ابزارهایی برای تنظیم رنگ، تنظیم کنتراست، اعمال افکت‌های ویژه

 

در فتوشاپ کدهای رنگ به دو صورت HEX و RGB قابل استفاده هستند.

  • کد HEX شامل 6 حرف یا عدد از 0 تا 9 و حروف A تا F است که به ترتیب نشان دهنده رنگ قرمز، سبز و آبی می‌باشند. به عنوان مثال، کد HEX برای رنگ قرمز #FF0000، کد HEX برای رنگ سبز #00FF00 و کد HEX برای رنگ آبی #0000FF می‌باشد.
  • کد RGB شامل سه عدد صحیح بین 0 تا 255 است که به ترتیب نشان دهنده میزان قرمز، سبز و آبی می‌باشند. به عنوان مثال، کد RGB برای رنگ قرمز (255,0,0)، کد RGB برای رنگ سبز (0,255,0) و کد RGB برای رنگ آبی (0,0,255) می‌باشد.

در فتوشاپ، کدهای رنگ HEX و RGB را می‌توان در پنجره رنگ (Color Panel) مشاهده و وارد کرد. همچنین، با استفاده از ابزار Dropper، می‌توان رنگ مورد نظر را از تصویر انتخاب کرده و کد رنگ آن را مشاهده کرد.

اکشن روتوش برای فتوشاپ، یک فایل با پسوند ATN است که شامل یک سری فیلتر و تنظیمات است که به صورت خودکار بر روی عکس اعمال می‌شود و به شما کمک می‌کند تصاویر خود را بهبود دهید. این اکشن‌ها معمولا توسط حرفه‌ای‌های عکاسی و طراحی ساخته شده‌اند و می‌توانید آن‌ها را از سایت‌های مختلفی مانند GraphicRiver یا CreativeMarket دانلود کنید.

برای اعمال یک اکشن روتوش برای فتوشاپ، فایل ATN را دانلود و به فتوشاپ اضافه کنید. سپس تصویری که می‌خواهید روتوش کنید را باز کنید و از منوی Actions در پنجره کنترل فتوشاپ، اکشن روتوش برای فتوشاپ را انتخاب کنید. سپس فتوشاپ به صورت خودکار تمامی تنظیمات و فیلترهای موجود در اکشن را بر روی تصویر اعمال خواهد کرد.


اکشن روتوش برای فتوشاپ


اکشن روتوش برای فتوشاپ


اکشن روتوش برای فتوشاپ


فروشگاه مردمک راستی می توانید آخرین اخبار و تخفیفات را از طریق شبکه های اجتماعی مشاهده نمائید. برای عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام  کلیک کنید. همچنین فیلم ها با کیفیت های مختلف در یوتیوب قرار دارد.

دیدگاهها

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “حرفه ای ترین اکشن روتوش برای فتوشاپ”

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

  • توضیحات محصول را به خوبی بخوانید و در صورت نیاز به راهنمایی از بخش کاربری و سیستم تیکت استفاده نمایید.
  • تنها راه پشتیبانی محصولات سیستم تیکت و واتساپ می باشد.
  • برای دریافت آخرین نسخه محصولات و دسترسی همیشگی به محصولات خریداری شده حتما در سایت عضو شوید.
  • پرداخت از طریق درگاه بانکی انجام می شود در غیر این صورت با ما تماس بگیرید.
  • در صورت نیاز به سفارشی سازی و تغییرات در این محصول ، لطفا از بخش پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.