کسب و کارهای کوچک پرسود و 50 ایده پولساز

کسب و کارهای کوچک پرسود و 50 ایده پولساز

 

با توجه به اینکه تعداد بیشتری از ما ساعت‌های کمتری کار می‌کنیم و در نتیجه شکاف درآمدی کاهش می‌یابد، مسلماً هرگز زمان بهتری برای راه‌اندازی کسب‌وکاری که بتوانید در اوقات فراغت خود از خانه انجام دهید وجود ندارد. چه برای کمک به تامین هزینه های زندگی، چه برای دنبال کردن علاقه خود، یا شاید حتی هر دو، از افزاد با تجربه خواسته ایم تا آموزش کسب و کارهای کوچک پرسود و 50 ایده پولساز برای به دست آوردن ایده های ارائه دهند.


خرید اشتراک ویژه


فهرست 50 ایده پولساز کسب و کارهای کوچک پرسود ما ممکن است جامع نباشد و شما را در مسیر ثروتمند شدن و بازنشستگی زودهنگام قرار ندهد، اما امیدواریم که شما را به فکر وادار کند. و اگر ایده بهتری دارید، از طریق دیدگاه پایان این مقاله کسب و کارهای کوچک پرسود به دیگران اطلاع دهید.

 

 مهمترین کسب و کارهای کوچک پرسود عبارتند از:

 

 • خرید و فروش اشیاء عتیقه/کلکسیونی: وقتی صحبت از انواع کسب و کارهای کوچک پرسود می کنیم یکی از ایده های خاص فروش وسایل کلکسیونی می شود، چیزهای خود را می شناسید؟ اگر چنین است، این می تواند یک راه عالی برای کسب درآمد از یک سرگرمی باشد. به گفته ترنت هام، نویسنده وبلاگ پس انداز پول ایالات متحده thesimpledollar.com، سایت های تجاری مانند eBay دسترسی به بازار هدف شما را آسان تر از همیشه می کنند. او می‌گوید: «من خودم در گذشته موفقیت‌هایی در این زمینه داشتم، تجارت کارت و بازی‌های ویدیویی».
 • تختخواب و صبحانه اتاق یدکی دارید؟ در نوع دیگر کسب و کارهای کوچک پرسود این مورد به وفور یافت می شود؛ در نزدیکی مکان مورد علاقه گردشگران زندگی می کنید یا نزدیک به یک منطقه دانشجویی؟ توجه داشته باشید که مطمئناً ابتدا به برنامه ریزی، وام مسکن و تأییدیه های ایمنی و بهداشت نیاز دارید. پس همین الان بیندیشید و برنامه ای برای کسب و کار خود بنویسید.

 

 • تهیه بیسکویت/شیرینی: بیسکویت ها و شیرینی های خانگی می توانند فروشنده خوبی باشند. آنها را به خوبی بپزید و بسته بندی کنید و سعی کنید از طریق یک فروشگاه هدایایی محلی دوباره بفروشید. افراد در شبکه اجتماعی شما ممکن است دسته‌هایی را برای مناسبت‌های خاص خریداری کنند.

 

 • کیک درست کردن/تزیین کیک: اگر از پخت و پز لذت می برید و دارای حس هنری هستید، درست کردن و تزئین کیک می تواند راهی واقعاً رضایت بخش برای کسب درآمد اضافی باشد. هام می‌گوید: «یکی از دوستان قدیمی مادرم این کار را انجام می‌دهد و کمی در کنار هم کار می‌کند.

 

 • نظافت/نظافت ماشین: آیا به جزئیات دقت می کنید و دوست دارید چیزها را بی عیب و نقص کنید؟ این می تواند یک تجارت جانبی عالی برای شما باشد. هام اشاره می کند: “بسیاری از مردم از پرداخت خوب برای این خدمات بسیار خوشحال هستند.”

 

 • کترینگ یا غذای آماده: صلاحیت های رسمی برای کترینگ، که بیشتر در مورد تولید و ارائه غذای خوب است، الزامی نیست. با این حال، جنبه های سازمانی ممکن است پس از برخی دستورالعمل ها، مانند گواهی شهر و اصناف (NVQ یا موارد دیگر) در مهمان نوازی و پذیرایی آسان تر شود.

 

 • تعمیرکاریا عیب‌یاب رایانه: علیرغم گسترش فناوری در زندگی ما، بسیاری از مردم هنوز نگهداری رایانه‌ها را پیچیده می‌دانند و اگر اشتباه کنند وحشتناک هستند. اگر روشی اطمینان‌بخش دارید و از عملکرد درونی رایانه شخصی خسته نمی‌شوید، خدمات خود را به صورت محلی ارائه دهید و اجازه دهید شفاهی بقیه کارها را انجام دهد. هام می گوید: «من در گذشته با انجام این کار موفقیت هایی داشتم.

 

 • فروش لوازم آرایشی: این یک فعالیت تجاری اجتماعی است، بنابراین آماده باشید که زمان زیادی را صرف ملاقات و صحبت با مردم کنید. شما عمدتاً از طریق شبکه‌سازی و اغلب از طریق مهمانی‌ها در خانه‌های دیگران می‌فروشید، بنابراین شیوه‌های بیرونی و مهارت‌های ارائه شخصی بی‌نقص ضروری هستند.

 

 • آماده سازی شام: هام می گوید: «اخیراً با زنی آشنا شدم که به عنوان یک سرآشپز پاره وقت پول زیادی به دست آورد. او می‌گوید: «او هفته‌ای یک‌بار به خانه کسی می‌رفت و برای خانواده‌اش یک غذای خانگی آماده می‌کرد، سپس همه ظرف‌ها را می‌شوید و تمیز می‌کرد. این به خانواده زمان زیادی را در کنار هم می دهد و در عین حال مقداری پول نقد به دست می آورد.» اگر عاشق آشپزی هستید، این می تواند یک فرصت عالی برای کسب درآمد باشد، اما آماده باشید تا برای یافتن مشتریان خود تلاش کنید.
 • دی جی شوید : ناگفته نماند که قبل از اینکه بتوانید دی جی را در نظر بگیرید، به عشق عمیق به موسیقی و مجموعه گسترده ای از آهنگ ها نیاز دارید، اما از آنجایی که بیشتر کار در عصرها و آخر هفته ها انجام می شود، می تواند یک تجارت جانبی عالی باشد. برای پاسخگویی به طیف وسیعی از جمعیت و ترجیحات موسیقی، نه فقط علاقه خود، آماده باشید. ابتدا با تمرکز بر جشن های عروسی و جشن تولد یا با انجام کارهای جاده ای برای یک دی جی معتبر، طناب زدن را بیاموزید، که مخاطبین مفیدی برای شما به دست می آورد.

 

 • گل آرایی: تصور کنید کاری را که دوست دارید انجام می دهید و بابت آن پول می گیرید، این همان چیزی است که این ایده به ذهنتان خطور می کند. جونز از enterprisenation.com پیشنهاد می‌کند: «ماهیت محصول به این معنی است که شما احتمالاً به مخاطبان محلی پاسخ می‌دهید، پس چرا با کارت ویزیت و ماشین تحویلی که با قدرت گل تزئین شده است، تحت تأثیر قرار نگیرید. “هنگامی که شما به گوشه و کنار می‌روید، توجه‌ها را به خود جلب می‌کند و کسب‌وکار جدیدی را جذب می‌کند.”

 

 • فروش گاراژ/باغ: هام می‌گوید: «یک نفر که می‌شناسم تقریباً هر آخر هفته در تابستان در خانه‌اش گاراژ فروش دارد. «آنها مشتریان معمولی زیادی پیدا می کنند که تقریباً هر آخر هفته به آنجا سر می زنند تا ببینند چه چیزی در فروش است. سپس آن شخص نزد همسایه ها و دوستانش می رود و پیشنهاد می کند که وسایلشان را برای آنها بفروشد و درآمد حاصل از آن را تقسیم کند. مردم معمولا از انجام این کار خوشحال می شوند زیرا می توانند از شر موارد ناخواسته خلاص شوند و مقداری پول نیز به دست آورند.

 

 • خدمات باغبانی : هام می گوید: «من درخواست هایی از دیگران برای افرادی داشتم که مایل به انجام این کار هستند، بنابراین تقاضا وجود دارد. «به بیان ساده، برخی از مردم مایل هستند به دیگران پول بدهید تا یک باغ سبزی یا گل راه اندازی کنند تا بتوانند بدون انجام همه کارها به محصولات فوق تازه دسترسی داشته باشند.

 

 • ساخت کارت تبریک: اگر از آن دسته افرادی هستید که عاشق ساختن وسایل هستید، چرا دست خود را در کارت ها امتحان نکنید؟ از یک مغازه دار محلی بپرسید که کدام نوع فروش بهتر است و توصیه های او را دنبال کنید و به سبک متمایز خود کار کنید. سپس سعی کنید به خانواده، دوستان و مشاغل محلی بفروشید. به هزینه های مواد و زمان صرف شده توجه داشته باشید، زیرا اتلاف در چنین محصول کم ارزشی می تواند گران باشد.

 

 • خدمات دست سازه: آیا راه خود را با جعبه ابزار می شناسید؟ به مردم اطلاع دهید که می توانند برای کارهای تعمیر کوچک، کارهای نسبتاً ساده DIY مانند قرار دادن قفسه ها یا مونتاژ مبلمان با بسته بندی مسطح با شما تماس بگیرند. هام می‌گوید: «از چیزهای ساده‌ای که مردم مایل هستند برای کمک به دیگران پول بدهند شگفت‌زده می‌شوید.
 • دانشجویان خارجی را میزبانی کنید و به آن‌ها آموزش دهید: بیرتلز می‌گوید: «این یک راه عالی برای اجاره اتاق خود بدون گیر افتادن در جهنم است. “دانشجویان خارجی معمولاً بیشتر از چند ماه در یک زمان نمی مانند، بنابراین اگر آزاردهنده هستند، حداقل می دانید که به زودی خواهند رفت.”

 

 • نظافت خانه: جونز می گوید: «این ایده ای است که می توانید خودتان شروع کنید، یا بخشی از یک امتیاز نظافت خانه مانند Molly Maid باشید، جایی که از مزایای رئیس خود و همچنین حمایت یک تیم مرکزی برخوردار هستید».

 

 • خدمات اتو کردن/خشکشویی: «حتی در این زمان‌هایی که پول نقد وجود ندارد، برخی از مردم آنقدر از اتو کردن متنفرند که حاضرند برای انجام آن به دیگران پول بدهند (حداقل در بخش‌های مجلل شهر)،» Birtles of moneymagpie.com که می‌گوید. پیشنهاد می کند یا در آژانس های داخلی مانند mrshunts.co.uk ثبت نام کنید یا سرویس محلی خود را راه اندازی کنید.

 

 • خدمات بافندگی/تغییر/خیاطی: زمینه رشد بزرگی است، زیرا افراد بیشتری ارزش تعمیر و وصله لباس را درک می کنند. اگر با چرخ خیاطی مسلط هستید، پول زیادی باید به دست آورید. هنگامی که به صورت محلی شناخته شدید، دهان به دهان باید بقیه کارها را انجام دهد.

 

 • توزیع اعلامیه: تحویل اعلامیه به خانه های مردم می تواند راهی سودآور و سالم برای گذراندن چند ساعت فراغت در هفته باشد. با مغازه ها و رستوران های محلی خود تماس بگیرید تا ببینید آیا برای توزیع آگهی ها، منوها و غیره به کمک نیاز دارند یا خیر.

 

 • تحقیقات بازار: برای نظرات خود با ثبت نام در sarosresearch.com و شرکت در گروه های متمرکز، به Birtles پیشنهاد می کند. “شما بین 50 تا 100 پوند پول نقد دریافت می کنید، به علاوه غذا و نوشیدنی برای گفتن نظر خود در مورد محصولات یا خدمات برای چند ساعت. یا کسی باشید که سوالات را می پرسد. Ipsos Mori ساعات انعطاف پذیری را به افرادی که مایل به انجام مصاحبه های تلفنی یا ضربه زدن به درها برای پرسیدن سؤال از مردم هستند، ارائه می دهد. شما به طور متوسط ​​بین 8 تا 10 پوند در ساعت درآمد دارید.

 

 • اجرای موسیقی: اگر بتوانید یک ساز موسیقی (مخصوصاً ارکستر) را با استانداردهای بالا بنواید، چند قطعه تک نفره انتخابی را بدانید و ظاهری زیبا داشته باشید، این موضوع را در سطح محلی پخش کنید – عروسی ها و دیگر برنامه های رسمی می توانند منبع پرسودی برای درآمد اجرا باشند.

 

 • نظرسنجی آنلاین: می توان با پر کردن نظرسنجی های اینترنتی پول در جیب به دست آورد – اگرچه Birtles از moneymagpie.com احتیاط را توصیه می کند، زیرا صدها شرکت جعلی در شبکه وجود دارد. او می‌گوید: «Toluna، Ciao!، Lightspeed Panel، و Valued Opinions همگی پوکا هستند. در هر نظرسنجی بین 50 تا 5 پوند درآمد کسب می کنید. برای اطلاعات بیشتر و لیستی از شرکت های نظرسنجی واقعی اینجا را کلیک کنید.

 

 • تجارت آنلاین: سایت‌هایی مانند eBay و Amazon این کار را برای مردم آسان می‌کنند تا در تجارت الکترونیکی فعالیت کنند. دن ویلسون، نویسنده کتاب کسب درآمد جدی در eBay، پیشنهاد می کند: «با پاک کردن اتاق زیر شیروانی خود شروع کنید. «اگر شروع به فروش کالاهای دیگر کردید، روی چیزهایی تمرکز کنید که می توانید به راحتی به آنها دست پیدا کنید یا به آنها علاقه دارید. و به بازار کریسمس نگاهی بیندازید: به این فکر کنید که در چند ماه آینده چه چیزی فروش خوبی خواهد داشت.”
 • سازمان‌دهنده/دستیار شخصی: اگر در تشکیل پرونده و مدیریت وظایف مهارت دارید و فردی را می‌شناسید که نیست، چرا پیشنهاد نمی‌دهید که تخصص خود را برای یک ملاحظه کوچک با او در میان بگذارید؟ سازماندهی یک مهارت ارزشمند است، و چه برای یک شرکت کوچک یا یک دوست، ممکن است بازاری برای این امر بیش از آنچه در چشم دیده شود وجود داشته باشد. از دوستان خود بپرسید یا به وب‌سایت‌های فهرست‌بندی از جمله gumtree.com نگاه کنید.

 

 • خرید شخصی: جونز می گوید: «این ایده ای است که به خوبی به تمایل ما برای خدمات شخصی کمک می کند. «همچنین پتانسیلی وجود دارد که این کسب و کار را برجسته کند، به عنوان مثال تمرکز بر خانم های گرسنه زمان. اختصاصی کردن آن هزینه های بازاریابی را کاهش می دهد و وفاداری مشتری را افزایش می دهد.

 

 • آموزش شخصی: اگر یک معلم پاره وقت هستید یا شاید برای مراقبت از کودکان خردسال در حال استراحت هستید، این می تواند راه بسیار خوبی برای کسب درآمد کمی باشد و در عین حال دانش برنامه درسی خود را به روز نگه دارید. تبلیغات محلی یا ثبت نام در آژانسی مانند Personal Tutors را امتحان کنید.

 

 • ساخت دفترچه یادداشت: هام می گوید بسیاری از مردم رویای داشتن دفترچه های زیبا را در سر می پرورانند. «آنها تمام موادی را که می‌خواهند در آن‌ها وارد کنند جمع‌آوری می‌کنند، اما هیچ‌وقت از خلقت واقعی پیروی نمی‌کنند. شما می توانید در اینجا وارد شوید – ایده ها و مواد آنها را بگیرید و یک دفترچه برای آنها جمع آوری کنید.”

 

 • فروش چمدان‌های گمشده: خانه‌های حراج در سراسر کشور به طور معمول چمدان‌های گم‌شده‌ای را می‌فروشند که خطوط هوایی نتوانسته‌اند با صاحبان خود مطابقت دهند. Birtles اشاره می کند: «برای مثال، Greasby’s در جنوب لندن هر هفته اقلام گمشده BA را می فروشد. «شما برای کیسه‌هایی که چیزهای گران‌قیمت (دوربین‌ها، آی‌پاد و غیره) برداشته شده‌اند، پیشنهاد می‌دهید و سپس کیف و محتویات آن را در eBay یا در فروش چکمه‌های خودرو می‌فروشید. کیف ها معمولا بین 5 تا 50 پوند قیمت دارند. سود شما به آنچه در آنهاست بستگی دارد!»
 • ترجمه اگر به زبان دوم مسلط هستید: خدمات ترجمه مورد تقاضا است زیرا شرکت های بریتانیایی به دنبال فروش جدید در خارج از کشور هستند. اما هشدار دهید: این یک تجارت جدی است و قبل از راه‌اندازی به مدارک حرفه‌ای از یک نهاد معتبر (مانند مؤسسه ترجمه و ترجمه یا مؤسسه مجاز زبان‌شناسان) و بیمه غرامت حرفه‌ای نیاز دارید.برای کار ترجمه خدمات عمومی، شما همچنین به دیپلم قانون ترجمه خدمات عمومی، مجوز از ثبت ملی مترجمین خدمات عمومی و ثبت نام در یک سازمان مترجم مورد تایید نیاز دارید.

 

 • دستیار مجازی: «بسیاری از متخصصان بسیار پرمشغله از داشتن شخصی که می تواند ایمیل آنها را بررسی و پاسخ دهد، لیست وظایف را برای آنها سازماندهی کند، تقویم آنها را به روز کند و غیره با کمترین تعامل، قدردانی می کنند. “شما می توانید این خدمات را از خانه با اتصال به اینترنت خوب ارائه دهید.”

 

 • طراحی وب سایت: یک زمینه رقابتی فزاینده به عنوان نرم افزار مورد نیاز بیشتر و بیشتر جریان اصلی می شود. با این حال، اگر چشم خوبی برای طراحی به طور کلی و آموزش رسمی دارید، می تواند یک تجارت جانبی سودآور باشد.

 

 • عکاس عروسی/اجتماعی: برای نمایش کارهای خود به یک وب سایت یا وبلاگ نیاز دارید، اما اگر مطمئن هستید که عکاسی شما به اندازه کافی خوب است، دلیلی وجود ندارد که نتوانید کار عروسی را به صورت حرفه ای انجام دهید. با این حال تکالیف خود را انجام دهید – باید مسئولیت مرتب کردن افراد را در گروه ها بر عهده بگیرید و همه ژست های کلاسیک مورد انتظار از این موقعیت را بدانید.

 

 • برنامه ریزی عروسی: اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نمی توانید مجلات عروس را ورق بزنید و در مورد ترتیبات عروسی رویاپردازی می کنید، این ممکن است برای شما عالی باشد. هام می‌گوید: «یک راه عالی برای شروع این است که یک وب‌سایت در این زمینه ایجاد کنید، با افراد آنلاین آشنا شوید و خدمات خود را به جامعه ارائه دهید.

فهرست 50 ایده پولساز کسب و کارهای کوچک پرسود ما ممکن است جامع نباشد و شما را در مسیر ثروتمند شدن و بازنشستگی زودهنگام قرار ندهد، اما امیدواریم که شما را به فکر وادار کند. و اگر ایده بهتری دارید، از طریق دیدگاه که در پایان همین مقاله کسب و کارهای کوچک پرسود و 50 ایده پولساز فراهم است به دیگران اطلاع دهید.


فروشگاه مردمک راستی می توانید آخرین مطالب ما را از طریق تلگرام و اینستاگرام نیز دنبال کنید. برای عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام مردمک روی آن کلیک کنید. همچنین فیلم ها با کیفیت های مختلف در یوتیوب هم قرار دارد.

علی عاقبتی

119 مطلب منتشر شده

با سلام و درود؛ اینجانب علی عاقبتی قریب به 15 سال است که در زمینه برنامه نویسی ، گرافیک و تدوین فعالیت داشته و به سبب علاقمندی به این رشته و همچنین کسب دانش و تجربه از دانشگاه معتبر تصمیم به انتقال تجربیات و دانش در حوزه رسانه به شما عزیزان می باشم. ارادتمند شما عاقبتی

درباره این مطلب نظر دهید !