پرویز مشکاتیان : دانلود رایگان آلبوم کامل

دانلود آلبوم کامل زیبا و شنیدنی

استاد پرویز مشکاتیان

 

پرویز مشکاتیان یک هنرمند و نوازنده ساکسوفون ایرانی بود. وی در سال ۱۳۴۴ در تهران متولد شد و پس از آغاز تحصیل و فعالیت در زمینه هنر، به عنوان یکی از اولین نوازندگان ساکسوفون در ایران شناخته شد. پرویز مشکاتیان در سال ۱۳۹۳ بر اثر سکته قلبی درگذشت اما هنر و اثر او در ادامه زندگی موسیقی‌دوستان و هنرمندان همیشه به یادگار خواهند ماند.


پرویز مشکاتیان : دانلود رایگان آلبوم کامل


پرویز مشکاتیان در طول دوران فعالیت هنری خود، با اجرای قطعات موسیقی متنی و آهنگ‌هایی با سبک‌های مختلف، به عنوان یک هنرمند بسیار موفق در این منطقه شناخته شده است. همچنین در رویای خود برای آموزش موسیقی برای نوجوانان، دوران طولانی را در آموزشگاه هنری داشت و در این راستا موفق به تربیت جوانان شد که در آینده به شکوه موسیقی ایرانی کمک می‌کرد.

 

موسیقی چیست؟

موسیقی یک هنر است که با استفاده از صداها، ریتم ها و ملودی ها به وجود می آید. اصطلاحاً، موسیقی به هر نوع از صداها یا ترکیبی از صداها که به صورت هنری و زیبا اجرا می‌شود، گفته می‌شود. موسیقی یکی از قدیمی ترین هنرهایی است که از دوران باستان وجود داشته و تا امروز نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. این هنر در انواع مختلف و در سبک‌های متعددی از جمله کلاسیک، جاز، پاپ و راک اجرا می‌شود و از طریق آن، هنرمندان مانند پرویز مشکاتیان و نوازندگان می‌توانند احساسات و افکار خود را با دیگران به اشتراک بگذارند و ارتباط برقرار کنند.

چرا مردم موسیقی گوش می دهند؟

مردم به دلایل زیادی مانند آرامش و استراحت، تحریک خلق و خوی خود، ایجاد احساس اتحاد در یک گروه، ابراز احساسات، یادگیری بیشتر در مورد فرهنگ های مختلف یا صرفاً برای تفریح به موسیقی گوش می دهند. موسیقی مانند سنتور نوازی پرویز مشکاتیان می تواند فرار از واقعیت باشد و می تواند منبع راحتی و آرامش باشد.


آهنگ های بی کلام مخصوص تولید محتوا


ملودی های مورد علاقه ما دوپامین ترشح می کنند که به هورمون احساس خوب معروف است و سیستم لذت و پاداش مغز ما را فعال می کند. موسیقی مانند سنتور نوازی پرویز مشکاتیان می تواند تأثیر مثبت و فوری بر وضعیت ذهنی ما داشته باشد. سرعت‌های سریع می‌توانند از نظر روانی و فیزیولوژیکی ما را تحریک کنند و به ما کمک می‌کنند تا برای روز انرژی داشته باشیم.

شنیدن دموی آلبوم پرویز مشکاتیان – قطعه چوپانی


قدرت های جادویی موسیقی

قدرت درمان بیماری‌هایی مانند اضطراب، افسردگی، بی‌خوابی و غیره را دارد. افسانه‌های مربوط به باران‌آوردن تانسن با آواز راگ مگ مالهار و روشن کردن لامپ توسط راگا دیپاک، می‌توان به قدرت موسیقی شهادت داد. همچنین به بهبود تمرکز کمک می کند و بنابراین کمک بزرگی به دانش آموزان می کند. موسیقی شکل قدرتمندی از ابراز وجود است و می تواند برای انتقال احساسات و برانگیختن احساسات قدرتمند در افراد استفاده شود.

 

چرا موسیقی در زندگی مهم است؟

موسیقی به عنوان یک هنر بسیار مثبت و مهم در زندگی است. یکی از شهرهایی که موسیقی در زندگی مهم است این است که این هنر در افزایش سطح شادی و خوشبختی افراد تأثیر بسزایی دارد. موسیقی می‌تواند احساسات و افکار را تسکین داده و به افراد کمک کند تا استرس و نگرانی خود را کاهش دهند. همچنین، موسیقی می‌تواند به عنوان یک راه حل برای درمان برخی از بیماری‌ها و اختلالات روانی مانند، بی‌خوابی و بی‌خوابی استفاده شود.

علاوه بر این، موسیقی می‌توان به افزایش و توجه کمک کند و برای شنوندگان یک شکل فعالیت مغزی باشد. به عنوان یک هنر، موسیقی می‌تواند تخیل و خلاقیت را به حرکت درآورد و به افراد کمک کند تا خلاقیت خود را در حیطه‌های دیگر زندگی به کار گیرندگان انجام دهند. همچنین، از جمله مواردی که موسیقی در زندگی مهم است، می‌توان به ایجاد ارتباط و احساس همبستگی بین افراد، ایجاد خاطرات خوش و بهبود کیفیت زندگی اشاره کرد.


تحقیقات نشان داده است که گوش دادن به موسیقی می تواند اضطراب، فشار خون و درد را کاهش دهد و همچنین کیفیت خواب، خلق و خو، هوشیاری ذهنی و حافظه را بهبود بخشد. موسیقی یک زبان جهانی است که از فرهنگ های سراسر جهان تأثیر می پذیرد. در طول تاریخ بشر برای مقاصد مذهبی و تشریفاتی، برای ابراز احساسات و حتی ایجاد حس وحدت در یک گروه استفاده شده است. موسیقی از نت ها و ریتم هایی تشکیل شده است که با یکدیگر در تعامل هستند تا یک ترکیب ایجاد کنند.
ژانرهایی از موسیقی مانند سنتور نوازی پرویز مشکاتیان وجود دارد که از کلاسیک تا هیپ هاپ و همه چیز در این بین را شامل می شود. از موسیقی می توان برای ایجاد هماهنگی و شادی و حتی برای شفا استفاده کرد.

شنیدن دموی آلبوم پرویز مشکاتیان – قطعه خزان


چرا موسیقی به عنوان زبان جهانی شناخته می شود؟

موسیقی به عنوان یک زبان جهانی می‌شود زیرا در تمام جوامع و فرهنگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این هنر به عنوان یک زبان بین‌المللی شناخته می‌شود که افراد مختلف در سراسر جهان می‌توانند از آن بهره ببرند و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

از دیگر نقاطی که موسیقی به عنوان زبان جهانی شناخته می‌شود، می‌توان به این نکته اشاره کرد که این هنر در قادر است احساسات و افکار انسان‌ها را به آن منتقل کند. بدون توجه به زبان و زبان فرهنگی که افراد از آن استفاده می‌کنند، موسیقی مانند سنتور نوازی پرویز مشکاتیان می‌توان ارتباط بین آنها را حفظ کرد و این یکی از انتخابی است که این هنر به عنوان یک زبان جهانی می‌شود.

سبک های مختلف موسیقی چیست؟

موسیقی در سبک‌های قابل اجرا که هر یک دارای ویژگی‌های خاص و تفاوت‌هایی در نوع صدا و سبک اجرا هستند. برخی از سبک های موسیقی عبارتند از:

1- موسیقی کلاسیک: این سبک موسیقی به شیوه‌های خاص و با استفاده از سازه‌های مختلف اجرا می‌شود و دارای نوت‌هایی است که به دوره‌های خاصی اختصاص دارند.

2- موسیقی جاز: این سبک موسیقی با استفاده از ابزارهای ساز و ریتم‌های جالب، بسیار شناخته شده است و در غرب اجرا می‌شود.

3- موسیقی پاپ: این سبک موسیقی بیشتر در دهه‌های گذشته است و استفاده از آهنگ‌ها و ملودی‌های آسان، تمرکز خود را بر روی شنوندگان جوان دارد.

4- موسیقی راک: این سبک موسیقی بیشتر با سازهای برقی و سایر ابزارهای موسیقی اجرا می شود و آن را روی ریتم و تندی می بیند.

5- موسیقی محلی: در هر منطقه از جهان، سبک موسیقی خاص خود را دارد که به عنوان موسیقی محلی محلی می‌شود و از آن بسیار ارزشمند است. همچنین، سبک‌های دیگران نیز می‌توانند از جمله آنها به موسیقی فولکلور، سنتی، الکترونیک، کانتری و بلوز اشاره کرد.


شنیدن دموی آلبوم پرویز مشکاتیان – قطعه نغمه


فروشگاه مردمک راستی میتوانید آخرین اخبار و تخفیفات را از طریق تلگرام و اینستاگرام مشاهده نمائید.برای عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام کلیک کنید. همچنین فیلم ها با کیفیت های مختلف در یوتیوب قرار دارد.

دانلود باکس

دانلود رایگان آلبوم کامل استاد پرویز مشکاتیان

 

  • بیت ریت: 320 kbps
  • سمپل ریت: 16-Bit Stereo, 44.1 kHz
  • فرمت : MP3

علی عاقبتی

119 مطلب منتشر شده

با سلام و درود؛ اینجانب علی عاقبتی قریب به 15 سال است که در زمینه برنامه نویسی ، گرافیک و تدوین فعالیت داشته و به سبب علاقمندی به این رشته و همچنین کسب دانش و تجربه از دانشگاه معتبر تصمیم به انتقال تجربیات و دانش در حوزه رسانه به شما عزیزان می باشم. ارادتمند شما عاقبتی

درباره این مطلب نظر دهید !