چگونه کسب و کار خود را شروع کنیم؟

چگونه کسب و کار خود را شروع کنیم؟

 

یازده نکته که قبل از اینکه چگونه کسب و کار خود را شروع کنیم باید بدانید بگذارید با شما صادق باشیم کسب و کاری که بدون تفکر و با عجله به وجود آمده باشد محکوم به شکست است ممکن است برایتان پیش آمده باشد که کسب و کار جدیدی را شروع کرده باشید و پس از مدتی با اینکه تمام وقت، هزینه و انرژی خود را صرف این کار کرده‌اید شکست سختی خورده‌اید.

این شکست صرفا به دلیل بد بودن ایده یا مشکلات بازار کار نیست این امکان وجود دارد که مشکل از برنامه‌ریزی شما بوده باشد کسب و کارتان به سوددهی نرسیده است اگر این 11 نکته را قبل از اینکه چگونه کسب و کار خود را شروع کنیم را در نظر نگیرید با احتمال زیاد با شکست مواجه خواهید شد. در ادامه مقاله چگونه کسب و کار خود را شروع کنیم با 11 مورد که همانند چتر نجات کسب و کار شما در هنگام سقوط عمل می‌کند همراه باشید؛


خرید اشتراک ویژه


 • شغل پاره وقت

به شدت به شما توصیه می‌کنیم قبل از اینکه چگونه کسب و کار خود را شروع کنیم  باید یک شغل پاره وقت برای خودتان دست و پا کنید تا هنگام شروع کسب و کار جدید یک درآمد تضمین شده داشته باشید شغلی را انتخاب کنید که نسبت به شرایط شما انعطاف‌پذیری لازم را داشته باشد و 5 روز و هر روز 8 ساعت از وقت شما را به خود اختصاص ندهد.

بهتر است شغل پاره وقتی در صنعت مورد علاقه‌ی خود پیدا کنید تا نکاتی نیز یاد بگیرید داشتن شغل پاره وقت فشارهای مالی و اقتصادی را نه تنها در کسب و کار شما تا حد زیادی کمتر خواهد کرد بلکه در زندگی شخصی نیز آسودگی خیال بیشتری خواهید داشت بهترین راه برای پیدا کردن یک شغل پاره وقت بررسی توانایی‌ها و مهارت‌های شماست که می‌تواند پول ساز باشد.

 • به سراغ فریلنسرینگ یا آزادکاری بروید

اگر شما هم با توجه به مهارت و دانشی که دارید تمایل به یافتن شغل و انجام آن در محل کار شخصی خود یا حتی منزل دارید بد نیست با فریلنسینگ و البته نکاتی که برای پیدا کردن پروژه‌های مناسب باید مد نظر داشته باشید آشنا شوید هر چند مقاله چگونه کسب و کار خود را شروع کنیم کامل به نظر میاید ولی از مشورت کردن غافل نشوید.

خیلی از افراد در جامعه عمر گرانبهای خود را به این امید که روزی استخدام یک شرکت یا سازمان بشوند صرف پیدا کردن کار دایم با حقوق ثابت و امن تلف می‌کنند غافل از اینکه ورود به عرصه‌ی کارآفرینی راز موفقیت بسیاری از افراد بوده است نه قفل و زنجیر شدن به میز این شرکت آن شرکت فرصت‌های شغلی مختلفی را هم که وجود دارد یا نادیده می‌گیرند یا اگر هم موقتاً وارد یکی از آنها بشوند به طور جدی آنها را پی نمی‌گیرند.


چگونه کسب و کار خود را راه اندازی کنیم؟


 • ابتداء کارمند باشید و سپس کارمند استخدام کنید

به عنوان شخصی که می‌خواهد یک استارتاپ یا کسب و کار را راه‌اندازی کند باید بدانیم که رئیس بودن چگونه‌ است پیشنهاد می‌کنیم ابتدا مدتی نزدیک رئیس خوب کار کنید شرایط کاری و پیشبرد سازمان را بسنجید و تجربیات خود را بالا ببرید یک مدیر خوب، مدیری است که به اندازه‌ی تمام کارمندانش تجربه و مهارت داشته باشد پس سعی کنید زمانی که برای کسی کار می‌کنید از هیچ‌کدام از وظایف محوله نگذارید و همه را با اشتیاق انجام دهید چرا که قطعا روزی در استارت‌آپ خودتان به کار خواهد آمد.

 • یک شریک خردمند انتخاب کنید

اگر نمی‌خواهید کار خود را به تنهایی آغاز کنید و قبل از اینکه چگونه کسب و کار خود را شروع کنیم حتما به دنبال یک شریک خردمند باشید خرد بودن نه تنها نشان دهنده‌ی محتاط بودن نیست بلکه بدین معنی است که در زمان مناسب، کار مناسب را انجام دهید مشورت بپذیرید و خود را با شرایط سخت وفق دهید داشتن یک شریک خوب قطعا می تواند به شکوفا شدن هر چه زودتر استارت آپ شما کمک کند.

 

 • با حداقل‌ها شروع کنید

قبل از اینکه چگونه کسب و کار خود را شروع کنیم، می‌توانید کسب و کار خود را با سرمایه‌گذاری‌های اندک شروع کنید و به نتایج مثبت برسید اگر شریک دارید هر کدام در حد توانتان بودجه برای کار فراهم کنید بسیاری از کارآفرینان با سرمایه‌های بسیار کم شروع کرده اند و به موفقیت رسیدند.

 

 • یک شریک تجاری پیدا کنید

می‌توانید کسب و کار خود را با یک شریک تجاری از صفر شروع کنید و با برنامه‌ریزی صحیح حتی بدون هزینه‌ی اولیه کارتان را جلو ببرید برای مثال برخی از شرکای تجاری ابتدا با برگزاری سمینار و مربیگری های آنلاین و کارهایی از این دست سرمایه‌ی اولیه را به دست می‌آورند در این حالت نه خطری وجود دارد و نه احتمال شکست از طرفی نیاز به شبکه‌ی امنیتی دیگری هم ندارید.

 • کمک‌های مالی

می‌توانید قبل از اینکه چگونه کسب و کار خود را شروع کنیم از کمک‌های مالی دولتی استفاده کنید روند پیچیده‌ای نیست اما باید به طور صحیح انجام شود برخی از ارگان‌های دولتی وام‌هایی را برای کمک به کارآفرینان در نظر می‌گیرند که شرایط پرداخت مناسب‌تری نسبت به وام‌های بانکی دارد.

قرض گرفتن پول از دوست یا خانواده هم راه حل دیگری است البته این یکی از راه‌هایی است که به ندرت پیشنهاد می‌کنیم چون در برخی تجربه‌ها دیده شده است که کار با فامیل یا دوستان بسیار اعصاب خردکن است مخصوصا وقتی پای قرض گرفتن پول در میان باشد.


چگونه کسب و کار خود را شروع کنیم؟


 • جذب سرمایه

این مدل کسب و کار واقعا کاربردیست پیش‌فروش ایده‌ها به خاطر جذب سرمایه به شما این امکان را می‌دهد که سرمایه‌ی لازم برای شروع کارتان را افزایش دهید مساله‌ی اصلی این است که اکثر مردم فکر می‌کنند مشکل مالی دارند اما در واقع مشکل اصلی آگاهی ست به همین دلیل است که بسیاری از پروژه‌های جذب سرمایه که موجب فراهم آمدن سرمایه‌ی فراوانی می‌شوند هنوز موفق به عرضه در بازار نشدند باید خاطرنشان کنیم که راه‌اندازی کسب و کار آسان نیست حتی زمانی که صاحب سرمایه هستید پس برای آنکه شکست نخورید مقاله چگونه کسب و کار خود را شروع کنیم را حتماً و با دقت بخوانید.

 

 • پس‌انداز

با استفاده از پس اندازهایتان قطعاً می‌توانید کسب و کار خوبی برای خودتان فراهم کنید این یک شبکه‌ی امنیتی بسیار عالیست اما به نظم زیادی نیاز دارد دقت کنید همیشه داشتن یک حساب پس‌انداز برای روزهای مبادا بسیار کاربردی است و می‌تواند سکوی پرتابی برای شما و کسب و کارتان باشد.

 • واگذاری

اگر در ابتدا بر فروش ایده‌های محصولاتتان تمرکز کنید مقدار خیلی کمی از پولتان را صرف واگذاری کنید بدون اینکه به هیچ شبکه‌ی امنیتی دیگری نیاز داشته باشید این واگذاری‌ها و شرایطش انواع مختلفی دارد که در مقاله چگونه کسب و کار خود را شروع کنیم نمی‌گنجد ولی همیشه این موضوع را با آگاهی کامل باید مد نظر داشته باشید برخی زمان‌ها شما باید یک قدم به عقب بردارید تا بتوانید دو قدم دیگر را رو به جلو بردارید. این عقب‌گردهای کوچک در هر کسب و کاری همیشه وجود دارند و می‌توانند کلیدی برای موفقیت بعدی شما باشند.

 

 • آزمودن

می‌توانید قبل از اینکه چگونه کسب و کار خود را شروع کنیم با تمرکز بر یک الگوی اولیه و پرداخت هزینه جهت تبلیغات، چشم‌انداز بهتری داشته باشید امروز می‌توانید با استفاده از مقاله چگونه کسب و کار خود را شروع کنیم، سیستم شبکه‌های اجتماعی تبلیغات خود را به نمایش بگذارید بعضی از شرکت‌ها با استفاده از برنامه‌های تبلیغاتی، محصولاتی را که هنوز آماده نشده‌اند تبلیغ می‌کنند تا بتوانند میزان تقاضای بازار را برای آن ارزیابی کنند و با ریسک کمتری کار را شروع کنند.

قبل از اینکه چگونه کسب و کار خود را شروع کنیم و همچنین پریشان شوید و شب‌ها بیدار بمانید یک شبکه‌ی اجتماعی برای خودتان ایجاد کنید گاهی ممکن است نسبت به خودتان و روند کار کمی مردد شوید و این موضوع همیشه مشکل ساز است با یک اکانت اجتماعی درست می‌توانید کارآفرین شوید بدون اینکه آینده‌ی خود و خانواده‌تان را در معرض خطر قرار دهید.

 

 • کسب و کار چیست؟

اصطلاح کسب و کار به یک سازمان یا نهاد تجاری اطلاق می شود که در فعالیت های تجاری، صنعتی یا حرفه ای فعالیت می کند. هدف یک تجارت سازماندهی نوعی تولید اقتصادی (کالاها یا خدمات) است. کسب‌وکارها می‌توانند نهادهای انتفاعی یا سازمان‌های غیرانتفاعی باشند که یک مأموریت خیریه یا پیشبرد یک هدف اجتماعی را انجام می‌دهند. کسب‌وکارها از نظر مقیاس و دامنه از شرکت‌های انفرادی گرفته تا شرکت‌های بزرگ و بین‌المللی متفاوت هستند. تجارت همچنین به تلاش ها و فعالیت هایی اطلاق می شود که افراد برای تولید و فروش کالاها و خدمات به منظور کسب سود انجام می دهند.

بیشتر کسب و کارها برای ایجاد سود فعالیت می کنند که معمولاً به آن سود می گویند. با این حال، برخی از کسب و کارها که هدفشان پیشبرد یک هدف خاص بدون سود هستند، غیرانتفاعی یا غیرانتفاعی نامیده می شوند. این نهادها ممکن است به‌عنوان مؤسسات خیریه، هنری، فرهنگی، آموزشی و تفریحی، گروه‌های سیاسی و حمایتی، یا سازمان‌های خدمات اجتماعی فعالیت کنند

فعالیت های تجاری اغلب شامل خرید و فروش کالا و خدمات است. فعالیت تجاری می تواند در هر مکانی انجام شود، خواه در ویترین فروشگاه فیزیکی، آنلاین یا در کنار جاده. هر کسی که با درآمدهای مالی فعالیت تجاری انجام می دهد باید این درآمد را به خدمات درآمد داخلی (IRS) گزارش کند.

یک شرکت اغلب کسب و کار خود را با صنعتی که در آن فعالیت می کند تعریف می کند. به عنوان مثال، تجارت املاک، تجارت تبلیغات، یا تجارت تولید تشک نمونه هایی از صنایع هستند. تجارت اصطلاحی است که اغلب برای نشان دادن معاملات مربوط به یک محصول یا خدمات اساسی استفاده می شود. به عنوان مثال، اکسون موبیل تجارت خود را با تامین نفت انجام می دهد.


فروشگاه مردمک راستی می توانید آخرین اخبار و تخفیفات را ازطریق تلگرام و اینستاگرام مشاهده نمائید.برای عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام مردمک روی آن کلیک کنید. همچنین فیلم ها با کیفیت های مختلف در یوتیوب هم قرار دارد.

علی عاقبتی

119 مطلب منتشر شده

با سلام و درود؛ اینجانب علی عاقبتی قریب به 15 سال است که در زمینه برنامه نویسی ، گرافیک و تدوین فعالیت داشته و به سبب علاقمندی به این رشته و همچنین کسب دانش و تجربه از دانشگاه معتبر تصمیم به انتقال تجربیات و دانش در حوزه رسانه به شما عزیزان می باشم. ارادتمند شما عاقبتی

درباره این مطلب نظر دهید !