• 5

بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری

بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری

 

بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری چیست؟ چگونه بیشتر بفروشیم؟ سوالی که شاید صاحب هر کسب و کاری بارها با آن مواجه شده است اگر صاحب هر نوع کسب و کاری هستید و اقدام به فروش خدمات یا محصول می‌کنید هر از چندگاهی باید با روش های جذب مشتری برای فروش بیشتر آشنا شوید و آنها را در کسب و کار خود اعمال کنید.


خرید اشتراک ویژه


 • بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری کدامند؟

امروز با 14 مورد از بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری در خدمت شما هستیم پیدا کردن افراد جدید برای خرید محصولات یا خدمات تان بخش مهمی از کل فرایند فروش است آیا شما محصولات عالی برای فروش دارید اما مشتری‌های معتبری برای خرید آن‌ها و کسب منفعت ندارید؟ مطمعنا زمان‌هایی می‌رسد که نمی‌دانیم چگونه با مشتریان نسل جدید خود تماس بگیرید یا چه نوع پیام فروشی داشته باشید که آنها را برای خرید محصولات تان ترغیب کند.

زمان‌هایی که دیگر روش‌های قبلی کارآمد نیستند و میزان یا تعداد فروش تان سیل نزولی دارد و از سوی دیگر احساس می‌کنید آنچنان که باید و شاید فرایند بازاریابی را به خوبی پیش نمی‌برید بلکه باید به روز باید کم‌کم شما با نسل جدیدی از افراد با تفکرات، روحیات ذائقه و رفتارهای متفاوت سروکار خواهید داشت هرچه زودتر در رابطه با برقراری ارتباط و پیش‌بینی رفتارشان باید دست به کار شوید.


بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری


 • انسان‌ها به دنبال مزیت و منفعت هستند.

در بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری بطور خوش بینانه، مردم محصولات را خریداری نمی‌کنند بلکه نتایجی را می‌خرند که محصولات به آنها ارایه می‌دهند با تهیه لیستی از مزایایی که مشتری شما بعد از خرید محصول یا خدمات تان از آن‌ها سود می‌برند فرایند شناسایی مشتری‌های ایده‌آل‌تان را آغاز کنید خود را جای مشتری بگذارید و تعریف کنید که با خرید محصول شما چه مزیتی نسبت به رقبا نصیب شان می‌شود اگر مزیت خاصی ندارید دست به کار شوید.

 • مشتری خود را به طور واضح تعریف کنید

کسی که به احتمال زیاد محصول شما را بپسندد و بلافاصله خرید کند کیست؟ یک تصویر از آن مشتری در ذهن خود بسازیم اگر قبلا این کار را انجام داده‌اید شاید لازم باشد بار دیگر این مورد را با تغییر شرایط بازنگری کنید. سوالات خاصی را مطرح کنید؟ مشتریان شما چند ساله هستند؟ زن هستند یا مرد؟ آیا دارای فرزند هستند؟ درآمدشان چقدر است؟ آیا تحصیل کرده هستند؟ جایگاه اجتماعی چگونه است؟ چه رفتار و شخصیتی دارند؟

 

 • مشکل آنها را به طور واضح مشخص کنید

مشتری‌های شما چه نوع مشکلاتی دارند که شما بتوانید آن‌ها راحل کنید اگر مشتری خود را به خوبی بشناسید این افراد برای حل مشکلات تان به شما پول پرداخت می‌کنند. اگر کسب و کار آنلاین دارید یک بار فرایند خرید از لحظه‌ی ورود به سایت تا لحظه‌ی دریافت کالاخدمات را بررسی کنید.

اگر مشتریان شما حضور یا تلفنی هستند می توانید از بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری استفاده کرده و یک بار خودتان تمام فرایند را از ابتدا تا انتها بررسی کنید و مشکلات را شناسایی کنید هر چیزی که فرایند خرید را برای مشتری ناخوشایند یا سخت می‌کند.

گاهی اوقات مشکلات واضح و روشن هستند گاهی اوقات مشکلات آشکار و مشخص نیستند گاهی اوقات مشتری هیچ مشکلی ندارد اگر مشتری مشکلی نداشته باشد محصولات شما را نخواهد خرید.

 

 • مزایای رقابتی خود را افزایش دهد

مزیت رقابتی خود را تعریف کنیدکه عبارتند از دلیل خرید محصولات یا خدمات تان از لحاظ مزایا، نتیجه یا برآمدهای لذت‌بخشی که مشتریان با خرید محصولات و خدمات شما تجربه می‌کنند و ممکن است خریدآن از رقبای شما این لذت را به آنها ندهد.

درواقع به این سوال جامع پاسخ دهید که چرا از بین محصولات مشابه یک فرد باید به سراغ محصول شما بیاید روی مزایایی تمرکز کنید که محصولات و خدمات تان را از دیگران متمایز می کند حال اگر از تکنیک بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری استفاده می کنید می توانید پاسخ خود را بیابید.

 • از محتوا و بازاریابی رسانه های اجتماعی برای بالا بردن سود خود استفاده کنید

نسبت به گذشته راه‌های بسیار زیادی برای رساندن محصولات تان به مشتری وجود دارد بهترین آنها چیست؟ همه‌ی آنها رایگان هستند؟ می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، توییتر و وبلاگ شخصی برای فروش محصولات تان استفاده کنید.

در روش های جذب مشتری برای فروش بیشتر با ایجاد روابط با مشتریان خود از طریق این کانال‌ها می‌توانید به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید بعضی از مزایای بازاریابی محتوایی عبارتند از؛

 • دسترسی بیشتر به افراد واجد شرایط

 • کانال‌های بیشتر برای فروش محصولات تان

 • هزینه‌ی کمتر برای جذب مشتری

 

 • گاهی به تماس تبلیغاتی نیاز دارید (کولد کالینگ (Cold Calling) )

کولد کالینگ (Cold Calling) در واقع تماس تلفنی یا دیدار حضوری با مشتریست چشم اندازهای بالقوه‌ی تماس تبلیغاتی می‌تواند سخت و خسته کننده باشد چه شما این کار را خودتان شخصا انجام دهید و چه تلفنی وظیفه‌تان این است که ذهن مشتری را برای خرید آماده کنید بخصوص اگر محصول شما جدید باشد. ممکن است مجبور شوید برای ایجاد سود و منفعت با مشتریان خود تماس بگیرید.

 

 • روش 100 در فروش تلفنی را هنگام شروع کار امتحان کنید

این روشی است که برایان فریسی برای اولین بار در فروش ارایه داد تا بر ترس رد شدنش غلبه کند به صد تا از مشتری‌هایتان در سریع‌ترین زمانی که می‌توانید ارتباط بگیرید در مورد نتایج فروش خود نگران نباشید فقط تعداد تماس‌هایی که می‌گیرید برایتان مهم باشد وقتی محصولاتتان به فروش برسد ترس تان خواهد ریخت. البته در روش های جذب مشتری برای فروش بیشتر اینگونه بیان کردیم که این روش نیاز به توضیحات بیشتری دارد که امیدواریم به زودی در قالب مقاله‌ای بتوانیم به این متد و روش برایان تریسی بپردازیم.

 

 • قیمت مناسب برای محصولات تان تعیین کنید

یکی از راههای روش های جذب مشتری برای فروش بیشتر، تحقیقات مناسبی در بازار برای آگاهی از قیمت محصولات یا خدمات رقبای خود انجام دهید اگر یک محصول با قیمت بالا داشته باشید باید آن را با کیفیتی فراتر از انتظار به مشتری ارایه دهید مشتری باید بداند و متوجه شود که این افزایش قیمت برای چیست؟ قیمت می‌تواند بر اساس ارزش درج شده‌ی محصولات تان تعیین شود. اگر محصولی ممتاز و بسیار بهتر از دیگران ارایه می‌دهید پس می‌توانید قیمت بیشتری هم روی آن بگذارید.

 • تکنیک‌های مناسب مذاکره را یاد بگیریم

 مذاکره‌کنندگان ماهر معمولا در پی یافتن راه حلی هستند که برای هر دو طرف رضایت بخش باشد آن‌ها به دنبال شرایطی هستند که هردوطرف از نتایج مذاکرات خوشحال و راضی باشند بهترین مذاکرات دارای سه ویژگی هستند؛

 • آنها سوالات خوبی مطرح می‌کنند تا متوجه شوند شما دقیقا چه چیزی نیاز دارد؟
 • آنها صبور هستند
 • آن‌ها برای مذاکره بسیار آماده هستند

 

 • پرزنتیشن‌های موثری  ارایه دهید

یکی دیگر از بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری ارایه‌ی معرفی خلاق و قانع کننده در فروش برای مشتریان بسیار مهم است، یکی از راه‌های بسیار مفید برای یک معرفی موثر استفاده از پاورپوینت است بر حفظ همیشگی مشتری تمرکز کنید اگر مشتری مداری بلد باشید یک مشتری همیشه، مشتری می‌ماند هنگامی که مشتریان محصول شما را خریداری می‌کنند نباید رابطه‌تان را با آنها قطع کنید درواقع تازه شروع رابطه‌ی بین شماست تلاش کنید تا رابطه‌ای قوی با مشتریان خود داشته باشید این کار اعتماد و ارزش بیشتری به محصول شما اضافه می‌کند.


بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری


 • به مشتریان بالقوه خود گاهی چیزهایی را که ممکن است رایگان عرضه کنید

برای مشتریان خوب خود تمایز قائل شویم چرا که برایان هم در بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری این مطلب را به واضحی بیان نموده است و عنوان کرده که مشتری‌های وفادار شایسته‌ی چیزی بیشتر از دریافت محصول خوب هستند. مشتری ایده‌آل شما اگر قبلا از محصولات تان استفاده کرده باشد بیشتر مایل است آن را بخرد یک ویدیوی کوتاه از محصولات تان خود تهیه کنید یک قسمت از آن را به صورت رایگان به مشتریان بدهید و با این کار آنها را برای خرید بعدی هیجان‌زده کنید برای آنها تخفیف و مزیت‌هایی قایل شوید.

 

 • مشتریان خود را مطلع نگه دارید

یکی بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری اینست که اگر به زودی قصد فروش محصولات تان را دارید در مورد آن به مشتریان خود اطلاعات دهید به آن‌ها توضیح دهید که محصول جدید چه ویژگی هایی دارد یا به روزرسانی سایت تان چه تفاوت‌هایی ایجاد می‌کند آنها با این کار خوشحال خواهند شد و اعتمادشان جلب می‌شود و حتی ممکن است خرید بیشتری انجام دهند.

 • ایام فروش شما باید واضح باشد

یکی دیگر از بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری بیان یک یا دو مزیت از محصولات تان هست و آنها را به طور واضح در تیتر فروش قرار دهید برای مشتریان خود کاملا مشخص کنید که محصول شما قرار است برای آنها دقیقا چه کاری انجام دهد اگر محصول تان دارای مزایای متعددی باشد پیام‌های فروش را برای مشتریان متفاوتی ایجاد کنید که می‌توانند آنها را بازگو کنند.


فروشگاه مردمک راستی می توانید آخرین اخبار و تخفیفات را از طریق تلگرام و اینستاگرام مشاهده نمائید. برای عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام مردمک روی آن کلیک کنید. همچنین فیلم ها با کیفیت های مختلف در یوتیوب هم قرار دارد.

علی عاقبتی

119 مطلب منتشر شده

با سلام و درود؛ اینجانب علی عاقبتی قریب به 15 سال است که در زمینه برنامه نویسی ، گرافیک و تدوین فعالیت داشته و به سبب علاقمندی به این رشته و همچنین کسب دانش و تجربه از دانشگاه معتبر تصمیم به انتقال تجربیات و دانش در حوزه رسانه به شما عزیزان می باشم. ارادتمند شما عاقبتی

درباره این مطلب نظر دهید !