• 5

پروژه آماده افتر افکت رایگان اسلایدشو

پروژه آماده افتر افکت رایگان اسلایدشو

 

در باره پروژه آماده افتر افکت رایگان

پروژه آماده افتر افکت رایگان (After Effects Templates)، نرم‌افزار افتر افکت (After Effects) از شرکت Adobe را تغییر می‌دهند. این پروژه‌ها شامل ترکیب‌هایی از انیمیشن، ترانزیشن، افکت‌ها و انواع جلوه‌های ویژه برای پروژه‌های ویدئویی هستند که می‌توانند به عنوان قالب‌های آماده در پروژه‌های شما استفاده شوند. در ادامه، به مفهوم و کاربردهای پروژه‌های آماده افتر افکت و اهمیت آنها در صنعت ویدئوسازی می‌پردازیم.


خرید اشتراک ویژه


مفهوم پروژه‌های آماده افتر افکت

پروژه آماده افتر افکت رایگان اسلایدشو ترکیبی از انیمیشن‌ها، ترانزیشن‌ها، موزیک، متن، تصاویر و افکت‌های ویژه هستند که در نرم‌افزار افتر افکت تهیه شده و قابلیت ویرایش دارند. این پروژه‌ها به عنوان یک قالب آماده در اختیار کاربران قرار می‌گیرند تا آنها بتوانند به سرعت پروژه‌های ویدئویی خود را ایجاد کنند و از این اجزا و جلوه‌های ویژه استفاده کنند.

قبل از ویرایش پروژه آماده افتر افکت رایگان اسلایدشو با نرم افزار افترافکت، یک پوشه در رایانه خود ایجاد کنید تا فایل هایی را که قصد استفاده از آنها را دارید، مانند تصاویر، ویدیو و موسیقی، در آن  پوشه قرار دهید. دلیلش این است: وقتی فایل‌ها را به افترافکت وارد می‌کنید، افترافکت به جستجوی فایل‌ها در مکانی که آنها را از آنجا وارد کرده‌اید ادامه می‌دهد.

بنابراین، فرض کنید فایل های خود را در سرتاسر دسکتاپ خود پخش کرده‌اید و سپس در اواسط پروژه تصمیم می‌گیرید آنها را در یک پوشه قرار دهید. افترافکت نمی داند که فایل ها را به کجا منتقل کرده اید. از شما می خواهد که آنها را مجدداً پیوند دهید اما اگر قبل از شروع کار پوشه را سازمان دهی کنید می توانید از کار اضافی اجتناب کنید.


پروژه آماده افتر افکت لوگو موشن


باز کردن فایل پروژه آماده افتر افکت اسلایدشو رایگان

پس از باز کردن پروژه آماده افتر افکت رایگان، ممکن است هشداری دریافت کنید که برنامه باید فایل را به نسخه افتر افکت شما تبدیل کند. کلیک کنید تا فایل را تبدیل کند. این معمولاً به این معنی است که سازنده پروژه آماده افتر افکت رایگان با ورژنی از یک نرم افزار 2016 ساخته است و شما از 2018 استفاده می کنید یا 2019.

دومین هشداری که ممکن است دریافت کنید این است که الگو از فونت هایی استفاده می کند که روی رایانه شما نصب نشده اند. اگر می خواهید دقیقاً از آن فونت ها استفاده کنید، فقط نام ها را یادداشت کنید و می توانید آنها را جداگانه دانلود و نصب کنید. از طرف دیگر، می‌توانید از فونت‌های مشابه یا فونت‌های دیگری که مطابق با دستورالعمل‌های برند شما هستند استفاده کنید.

 

با پنل Project آشنا شوید

پس از باز شدن سند، نگاهی به محیط نرم افزار افترافکت بیندازید. در سمت چپ پانل پروژه خود، سه نوع آیتم را مشاهده خواهید کرد: پوشه‌ها، ترکیب‌بندی‌ها و دارایی‌ها. ترکیب‌ها یا «کامپ‌ها» محیط هایی هستند که لایه‌هایی از ویدیو، صدا، تصاویر، متن، اشکال و موارد دیگر را در خود جای می‌دهند. کامپ ها هرکدام جدول زمانی خاص خود را دارند و می توانند درون یکدیگر قرار بگیرند.

در پنل Project، کامپ ها را خواهید دید که به صورت نمادهایی با اشکال چند رنگی نمایش داده می شوند. دارایی ها به صورت آیکون هایی نمایش داده می شوند که روی دسکتاپ خود می بینید. آنها بسته به نوع فایل متفاوت هستند. پوشه‌ها که با نماد پوشه نمایش داده می‌شوند، برای سازماندهی وجود دارند، زیرا پانل پروژه می‌تواند کمی شلوغ شود.


پروژه آماده افتر افکت لوگو موشن


جایگزین کردن فایل ها در پروژه آماده افتر افکت رایگان

شما باید چند پوشه را باز کنید و به اطراف پانل پروژه نگاه کنید تا قسمت هایی را که می خواهید ویرایش کنید پیدا کنید. به طور معمول، متغیرهایی وجود دارد که باید آنها را با عکس یا ویدیو جایگزین کنید. برای جایگزینی یک پروژه مانند پروژه آماده افتر افکت اسلایدشو رایگان، به سادگی بر روی آن کلیک راست کرده و “جایگزینی فیلم” را انتخاب کنید.

در مثال زیر، توجه داشته باشید که دو مورد در پانل پروژه با همان نام “Place1.2” فهرست شده است. فایلی که می خواهیم جایگزین کنیم به سادگی یک صورتی است که با رنگ صورتی نشان داده می شود. مورد دیگر با همین نام یک کامپ است. یک کامپ را نمی توان با یک فایل جایگزین کرد. در این مثال، کامپ زیر پوشه “Image Holders” برای تغییر اندازه و تنظیم خود تصویر استفاده می شود.


پروژه آماده افتر افکت لوگو موشن


مفهوم کامپ یا Main در پروژه آماده افتر افکت رایگان

در افترافکت یک کامپ بنام چیزی شبیه “Main” وجود دارد که کامپ‌های دیگر و همچنین تنظیمات اصلی (مانند رنگ‌ها) را برای کل قطعه نگه می‌دارد. برای تماشای پیشرفت خود و ویرایش تنظیمات، این کامپ را باز نگه دارید. برای ویرایش رنگ سایر عناصر طراحی، از Main Comp برای مکان یابی لایه تنظیمات استفاده کنید.


پروژه آماده افتر افکت لوگو موشن


آنچه را که نیاز ندارید در پروژه آماده افتر افکت رایگان حذف کنید

هنگامی که محدوده سند خود را کامل کردید، بخش هایی را که قصد استفاده از آنها را ندارید حذف کنید. به خاطر داشته باشید که ممکن است در پروژه آماده افتر افکت اسلایدشو رایگان فقط یک صحنه در یک فایل چند صحنه ای بخواهید! حذف عناصر اضافی، دیدن آنچه را که با آن کار می کنید آسان تر می کند. در این مثال، حدود نیمی از پروژه را بریده ایم.

 

ویرایش متن در پروژه آماده افتر افکت رایگان اسلایدشو

ممکن است لازم باشد فونت ها و رنگ های متن را متناسب با نام تجاری خود تغییر دهید یا حتی متن را در پس زمینه قابل خواندن کنید. می‌توانید در پنل Project کامپ‌های متن را پیدا کنید و از ابزار متن برای تایپ استفاده کنید. از کنترل های متن برای تنظیم رنگ، اندازه و فونت استفاده کنید.

کاربردهای پروژه‌های آماده افتر افکت

1. تولید ویدئوهای تبلیغاتی : تبلیغات و تبلیغات آنلاین نیاز به ویدئوهای جذاب دارند. با استفاده از پروژه‌های آماده افتر افکت، می‌توان به سرعت تبلیغات جذابی ایجاد کرد.

2. تولید ویدئوهای موسیقی : برای ویدئوهای موزیک و کلیپ‌های موسیقی، پروژه‌های آماده افتر افکت افکت‌ها و جلوه‌های ویژه موزیکی را تسهیل می‌کنند.

3. تولید انیمیشن‌ها : از ساده‌ترین انیمیشن‌ها تا انیمیشن‌های پیچیده، پروژه‌های آماده افتر افکت به ویدئوسازان امکان می‌دهند انیمیشن‌های حرفه‌ای ایجاد کنند.

4. ساخت ویدئوهای آموزشی : ایجاد ویدئوهای آموزشی با استفاده از افکت‌ها و ترانزیشن‌ها برای توضیح بهتر موارد مورد نیاز در آموزش‌ها.

5. تولید ویدئوهای اجتماعی : برای شبکه‌های اجتماعی، از انیمیشن‌ها و افکت‌های ویژه در ویدئوها برای جلب توجه و تفاوت ایجاد کنید.


فروشگاه مردمک راستی می توانید آخرین مطالب ما را از طریق تلگرام و اینستاگرام نیز دنبال کنید. برای عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام کلیک کنید. همچنین فیلم های با کیفیت را در یوتیوب ببینید.

دانلود باکس

پروژه آماده افتر افکت اسلایدشو رایگان

 

  • محصول شرکت Motion Array
  • کیفیت  : 1080*1920
  • نیاز به پلاگین : ندارد
  • سازگار با افترافکت : CS5+ و بالاتر

علی عاقبتی

119 مطلب منتشر شده

با سلام و درود؛ اینجانب علی عاقبتی قریب به 15 سال است که در زمینه برنامه نویسی ، گرافیک و تدوین فعالیت داشته و به سبب علاقمندی به این رشته و همچنین کسب دانش و تجربه از دانشگاه معتبر تصمیم به انتقال تجربیات و دانش در حوزه رسانه به شما عزیزان می باشم. ارادتمند شما عاقبتی

درباره این مطلب نظر دهید !